Ilmoittaudu

Aikataulu

Muutokset aikatauluun mahdollisia.

Perjantai 

  • 18.00-21.00 Kilpailutoimisto auki kaikkien sarjojen ja matkojen osallistujille Fennadan ala-aula
  • 20.00 Kilpailuinfo (kaikki matkat) Wanha Sali, Kaskela rakennuksen 2. kerros

Lauantai

  • 7.30-11.00 Kilpailutoimisto auki Fennadan ala-aula
  • 8.00 Kilpailuinfo (super sprintti ja sprintti) Wanha Sali, Kaskela rakennuksen 2. kerros
  • 8.00-12.00 Vaihtopaikka auki pyörien ja varusteiden tuomiselle 
  • 9.30 Kilpailuinfo (perusmatka) Wanha Sali, Kaskela rakennuksen 2. kerros
  • 9.30 Supersprintti: lähtö pojat 19, 17 ja 15 -vuotiaat
  • 9.32 Supersprintti: lähtö tytöt 19, 17 ja 15 -vuotiaat
  • 10.00 Sprinttimatkan lähdöt, rolling start
  • 11.15 Perusmatkan lähtö: miehet ja 23
  • 11.20 Perusmatkan lähtö: naiset ja 23 (sekä sarjat 75-79 ja 80+)
  • 11.30 Perusmatka: miehet 35-39 ja 40-44
  • 11.40 Perusmatka: miehet 18-29 ja 30-34
  • 11.50 Perusmatka: naiset 18-29, 30-34 ja viestijoukkueet
  • 12.00 Perusmatka: naiset 35-39, 40-44, 45-49 ja 50-54
  • 12.10 Perusmatka: miehet 45-49 ja 50-54
  • 12.20 Perusmatka: naiset ja miehet kaikki yli 55-sarjat

Palkintojenjaot maalialueella porrastetusti. Säävarauksella

  • 12.00 Sprinttimatka & Supersprintti
  • 13.30 Perusmatka miehet/naiset ja 23-vuotiaat
  • 15.30 Perusmatka, ikäsarjat

 

Ruokailu

  • Kilpailijaruokailu Vierumäen uusitussa Puhti -ravintolassa kilpailijarannekkeella klo 11-15 ja 15.30-18.00 välisenä aikana

 

Poikkevat liikennejärjestelyt

 

Pyöräilyreitti vaikuttaa sekä tapahtumaan osallistuvien, Opistolla majoittuvien että lähialueella asuvien tienkäyttöön. Asukastiedote jaetaan noin 2 viikkoa ennen tapahtumaa alueen kotitalouksiin, mutta se on jo nyt ladattavissa tästä linkistä

Urheiluopiston alueella liikkuvien sekä pysäköivien kannattaa huomioida, että Kaskelan P-paikat ovat tapahtuman käytössä. 

VIERUMAKI 2022 EVENT UPD 18082022.png

VIERUMAKI 2022 BIKE UUSI.png