Ilmoittaudu

Alustava aikataulu (muutokset mahdollisia)

 

Perjantai 26.8

  • 18.00-21.00 Kilpailutoimisto auki kaikkien sarjojen ja matkojen osallistujille Luentokaari 12-13, Urheiluhalli

Lauantai 27.8.

  • 7.30-11.00 Kilpailutoimisto auki Luentokaari 12-13, Urheiluhalli (materiaalin haku porrastetusti sarjoittain)
  • 8.00-12.00 Vaihtopaikka auki pyörien ja varusteiden tuomiselle (porrastetusti sarjoittain)
  • 9.30 Supersprintti: lähtö pojat 19, 17 ja 15 -vuotiaat
  • 9.32 Supersprintti: lähtö tytöt 19, 17 ja 15 -vuotiaat
  • 10.00 Sprinttimatkan lähdöt, rolling start
  • 11.15 Perusmatkan lähtö: miehet ja 23
  • 11.20 Perusmatkan lähtö: naiset ja 23
  • 11.45 Perusmatka: miehet 35-39 ja 40-44
  • 12.00 Perusmatka: miehet 24-29 ja 30-34
  • 12.15 Perusmatka: naiset 24-29, 30-34 ja viestijoukkueet
  • 12.30 Perusmatka: naiset 35-39, 40-44, 45-49 ja 50-54
  • 12.45 Perusmatka: miehet 45-49 ja 50-54
  • 13.00 Perusmatka: naiset ja miehet kaikki yli 55-sarjat

Palkintojenjaot maalialueella porrastetusti. Säävarauksella

  • 12.00 Sprinttimatka & Supersprintti
  • 13.30 Perusmatka miehet/naiset ja 23-vuotiaat
  • 15.30 Perusmatka, ikäsarjat

 

Ruokailu

  • Kilpailijaruokailu Vierumäen uusitussa Puhti -ravintolassa kilpailijarannekkeella klo 11-15 ja 15.30-18.00 välisenä aikana

 

Poikkevat liikennejärjestelyt

 

Pyöräilyreitti vaikuttaa sekä tapahtumaan osallistuvien, Opistolla majoittuvien että lähialueella asuvien tienkäyttöön. Asukastiedote päivitetään lähempänä tapahtumaa. 

Urheiluopiston alueella liikkuvien sekä pysäköivien kannattaa huomioida, että Kaskelan P-paikat ovat tapahtuman käytössä. 

Vieru_aluekartta2022_V1.jpg

Vieru_pyöräkartta2022_V1.jpg