Ilmoittaudu

Aikataulu

Torstai 8.8.2019

  • 18.00-20.00 Kilpailutoimisto avoinna, Tahko Spa Hotel

Perjantai 9.8.2019

  • 12.00-22.00 Kilpailutoimisto avoinna, Tahko Spa Hotel
  • 12.00-22.00 Expoalue avoinna Piazzalla
  • 17.30 Lasten Triathlonin kilpailuinfo vaihtoalueella
  • 18.00 ja 18.15 Lasten Triathlonin lähdöt Tahkolahden vaihtoalueella
  • 19.00 1. Kilpailuinfo, Tahko Spa Ballroom 
  • 20.00 2. Kilpailuinfo, Tahko Spa Ballroom ( molemmissa infoissa on sama sisältö )
  • 20.30 Race briefing in english (for international athletes), Tahko Spa Ballroom

Lauantai 10.8.2019

  • 06.00-07.00 Täysmatkan varusteiden vienti vaihtoalueelle
  • 07.00-24.00 Narikka avoinna Piazzalla ( mustat varustepussit )
  • 07.30 Täysmatkan kisaohjeiden kertaus kuulutusteltan luona
  • 08.00 Täysmatkan lähtö
  • 08.00-10.00 Kilpailutoimisto avoinna, Tahko Spa Hotel
  • 08.00-20.00 Info-piste (yleisinfo tapahtumasta ja tuotemyynti) Piazzalla
  • 08.00-21.00 Expoalue Piazzalla
  • 08.00-10.00 Puolimatkan varusteiden vienti lähtöalueelle
  • 09.00-24.00 Kilpailijoiden suihku, Break Sokos Hotel Tahko
  • 10.00-11.00 Savolaisen Perusmatkan varusteiden vienti lähtöalueelle
  • 10.30 Puolimatkan kisaohjeiden kertaus kuulutusteltan luona
  • 11.00 Puolimatkan lähtö
  • 11.30 Savolaisen Perusmatkan kisaohjeiden kertaus kuulutusteltan luona
  • 12.00 Savolaisen Perusmatkan lähtö
  • 12.00-24.00 Kilpailijaruokailu, Break Sokos Hotel Tahko
  • noin 14.15 Ensimmäiset maaliintulijat perusmatkalta, Piazzan aukio
  • 15.00-22.00 Perusmatkalaisten varusteiden luovutus vaihtoalueelta
  • noin 15.20 Ensimmäiset puolimatkan kilpailijat maalissa
  • 16.00-22.00 Puolimatkalaisten varusteiden luovutus vaihtoalueelta
  • noin 16.45 Ensimmäiset täysmatkan kilpailijat maalissa
  • 17.00-22.30 Täysmatkalaisten varusteiden luovutus vaihtoalueelta (tämän jälkeen maalialueelta)
  • 21.00-03/04 Finntriathlon Afterparty Piazzalla
  • 24.00 Maali sulkeutuu

Sunnuntai 11.8.2019

  • 11.00 Kaikkien lauantain sarjojen palkintojenjako, Break Sokos Hotel Tahko

 

Saapuminen Tahkolle

Tapahtumaan on yleinen opastus merkittävimmiltä tuloväyliltä ja aluetta lähestyttäessä. 

Kilpailutoimisto sijaitsee Tahko Spa Hotellin aulassa, osoitteessa Keitaankatu 1, 73310 Tahkovuori. Kilpailutoimistoon on opastus ja pysäköinti on järjestetty lähes äärelleen. Lauantain matkojen kilpailuinfot järjestetään tässä samassa paikassa perjantai-iltana. 

Finntriathlon Tahkon kilpailukeskus sijaitsee Tahkon keskusaukiolla, Ravintola Piazzan ja Break Sokos Hotel Tahkon välissä, osoitteessa Sääskiniementie 560, 73310 Tahkovuori. Täältä löytyvät niin Expo-alue, narikka, info, aamun kisaohjeiden kertaus, uintiin lähtö kuin maalialue, suihku, ruokailu sekä loppuillan bileetkin. Piha-alue on suljettu autoliikenteeltä koko tapahtumapäivän ajan. 

Finntriathlon Tahkon kaikki toiminnot ovat kävelyetäisyyden päässä toisistaan, joten liikkuminen Tahkolla on helppoa. Myös suuri osa majoituksesta sijaitsee aivan kilpailukeskuksen läheisyydessä. Tapahtuman yleinen P-alue on Tahko Event Parkissa ( opastus ), josta kilpailukeskukseen on noin 200 metrin kävelymatka. 

Lauantain kilpailujen vaihtoalue sekä perjantai-illan Lasten Triathlon kokonaisuudessaan on Tahkolahden pohjukassa, osoite Tahkolaaksontie 1, 73310 Tahkovuori. Huomioi myös alueen poikkeukselliset liikennejärjestelyt 10.8.2019 klo 9.00-17.00 välisenä aikana. 

Seuraa opasteita ja kysäise tarvittaessa koordinaatit liikenteenohjaajalta. Tervetuloa Tahkolle!